EU míří k socialismu s nelidskou tváří

24.09.2019

Už jednou jsem žila v režimu, který nás nutil říkat naučené fráze, opakovat to, co jsme si nemysleli, podporovat to, co jsme podporovat nechtěli, skandovat hesla, s nimiž jsme nesouhlasili, účastnit se akcí, kterých jsme se účastnit nechtěli, a kdo se vzepřel, byl režimem dehonestován a odsuzován. Byl to režim dvou pravd - pseudopravdy, která se hustila dětem od školy, a pravdy, která se říkala doma. A míříme k tomu zase.
Máme tu však jeden velký rozdíl - už se to neděje v jedné zemi, ale v celé Evropě, a už nám "nevyvlastňují" jen fabriky a domy, ale rovnou celé země, protože dříve soudruzi do vil podnikatelů stěhovali dělnickou třídu, dnes nám soudruzi z Bruselu do našich zemí chtějí stěhovat etnika jiných kontinentů s příkazem je živit a starat se o ně. Neboť evropské bohatství má být prý přerozděleno - a dávat ho i těm bez jakékoli zásluhy o jeho vznik. Nechci se o Evropu, která je mým domovem, dělit, a Evropa není povinna zachraňovat jiné kontinenty, které to samy nezvládly.
Opět je nějaká umělecká tvorba žádoucí a nežádoucí, některá témata se nesmí zmiňovat vůbec, a jak dříve nesmělo být zmiňováno jméno Václav Havel, dnes se zakazují pouze jiná jména. Do ulic chodí ideologické skupiny demonstrantů, a běda s nimi nesouhlasit. Tak ono ani proti prvnímu máji se nesmělo vyskakovat, že ano. Studenti, kteří odmítali jít do komunistických průvodů, byli hned na černé listině, a ukazovalo se na ně prstem. Dnes by se to stalo těm, kteří odmítnou jít hulákat s hysterickou a smyslů zbavenou (dnes jsem totiž viděla její projev) Gretou do ulic za klima. Kdybychom se zeptali většiny z těch mladých, vůbec nevědí, o co go, a jak je vidět na některých transparentech, mnozí zápasí i s pravopisem.
Za chvíli se bude ocitat v posudcích na vysokou školu "je angažovaný, účastní se demonstrací", nebo naopak "pouze studuje, a odmítá se účastnit veřejného života"... - protože první ideologické doporučení už máme taky na světě - jakýsi jeden radní pro školství doporučuje školám umožnit studentům demonstrovat. Tak oni soudruzi taky doporučovali, a běda neposlechnout.
Za chvíli se budou lidé bát vyslovit názor, aby nebyli trestně stíháni - protože už se stíhá i za citát z bible, profily na FB už se mažou a blokují, a na Slovensku dokonce uvažují, že uzákoní meze svobody projevu. Nic z toho není nutné - už dnes se ví, co je urážka, pomluva, křivé obvinění - jenže o to tu nejde. Jde o to předem lidi nutit k autocenzuře, jako za onoho socialismu. Tehdy se taky zakazovaly hudební skupiny, a i dnes už tu máme tyto snahy. Přitom stačí normální selský rozum, aby člověk poznal, co je přes čáru, a co je prostě kritický názor - zpívaný nebo nezpívaný.
I výchova k udavačství v Čechách a na Moravě slaví recesi. Udáváme kvůli účtenkám, máme tu lidi, kteří udávají na FB, a dokonce se tím chlubí, a už schází jen - kdo udá, bude odměněn, a opět připomínám slavné posudky. Je jen otázkou času kdy v nich bude "Student se aktivně zapojuje do monitorování nezdravých názorů, a nahlašuje je správcům sítí..."
Manipulace davy je také známkou všech diktatur, a dnes, když jsem viděla Gretu, jsem si na onoho šíleného německého diktátora vzpomněla. Protože ta podobnost byla až hrozivá. A i tento německý diktátor se dostal k moci masami zfanatizovaných lidí, a demokratickými volbami. A o to se tu nyní hraje.
Mám skutečně tu smůlu, že si ten socialismus pamatuji. Tu bezmoc, tu poníženost, kdy vám vládli často neschopní a hloupí strejcové a tetky, opakující naučené fráze a lži, a vy jste jim museli na ta pódia mávat mávátky, které vám předtím na školním dvoře rozdali. Byla to doba, kdy se zakazovala určitá témata, knihy, písně, kdy pravda nebyla důležitá, zato ideologie ano... nepřipomíná vám to něco?
A míříme tam mílovými kroky opět. Hrozivěji, protože ty dopady hrozí celoevropské. Můžeme ztratit domovy tím, že nám je obsadi miliony přivandrovalců, kterým pár neuvěřitelně drzých arogantních politiků - novobodobých soudruhů - otevírá evropské hranice, a odpoutává pozornost demonstracemi mladých a neklidných na klima, což je uměle vyvolávaná hysterie; ano, je třeba myslet na životní prostředí, ale s odborníky po boku, ne s davy mládeže, která chce v pátek volno, a kterou vede mladá hysterická psychopatka, které svět z mně neznámých důvodů tleská, namísto aby ji poslal do léčebny, a její rodiče do kriminálu za totální selhání rodičovské role. Vždy si vzpomenu na ruský film oslavující mladého komsomolce za to, že uvědoměle udal své rodiče. Ano, tam směřujeme,a ta generační rozpolcenost je uměle vyvolávána. Rozděleným generacím se totiž lépe vládne.
Přitom za vším, co se tu děje, je třeba hledat byznys někoho, komu tato situace vyhovuje. To není naivita, to je organizovaná snaha zničit nebo minimálně vážně oslabit Evropu, a "prodat to". Jen ti naivní skáčou na to, že jde opravdu o ty lidi nebo o klima.
A přístup typu komentáře senátora Dientsbiera, když byl jediný proti ústavnímu právu na zbraň, kdy škodolibě prohlásil - oni vám to z Bruselu stejně zakážou - je pro mne skandální a nepřijatelný, protože kdo je Brusel? My přece!
Možná by do těch evropských ulic měly vyjít úplně jiné skupiny. Ty miliony normálních lidí, majících rodiny, děti, chodící do práce, podnikajících, a bouchnout do stolu a říct - padejte od těch koryt, když nás prodáváte, a my tam vyšleme lidi s mozkem a s odpovědností.
Možná na to dojde - jen aby ale nebylo pozdě.
Jak se dostanou za pár let do funkcí lidé typu Grety, máme tu socialismus s nelidskou tváří. S takovou, jaká byla vidět na tom jejím dnešním projevu. Tedy diktaturu jako vyšitou - jen jednoho názoru, přičemž za druhé názory se bude zavírat (nebo plivat od obličeje, jako se tento týden také stalo). Nesmíme to dopustit. Už žádné povinné demonstrace s mávátky. Je to na nás. Od voleb u nás, až po volby do orgánů EU. Dokud je ten čas. Protože pak už budou svobodné volby utopií.
Nevěříte? Tehdy v roce 1948 taky nevěřili. A zbavili jsme se toho až v roce 1989. Zkušenost je prý nezastupitelná. My ji máme. Tak neopakujme stejné chyby. Pokud se pravda rozchází s tím, co se hlásá, něco špatného je ve vzduchu. Že by onen novodobý socialismus? Obávám se, že ano. Nechci ho, děsí mne. Protože znamená opět uzavření lidí na zahrádky se "zákazem vycházet". Jako za soudruhů. A to mám tu svoji zahradu sakra ráda. Jen ji chci mít ráda dobrovolně.