Jen si tak trochu píchnout…

14.08.2021

...aneb jak se opakování stalo matkou hlouposti. Přijde ale den, kdy se očkovaní a neočkovaní silně obejmou. A pak přijde čas na šanony. S pravdou, která nás opět definitivně spojí.
Jako nás kdysi v listopadu 1989 spojil černobílý televizní šot a rozhovor s údajně mrtvým studentem Šmídem. Tehdejší (už zdatně vyplašení) mocní nám chtěli předvést, že je to fáma, neb student Šmíd žije, jenže přesto, že barevné vysílání "nefungovalo", i to černobílé ukázalo, že student sice žije, ale je z té Národní zmlácený jak žito. A lidé, od dělníků po akademiky, pochopili, že ti mocní z nich opět dělají blbce, a že už to zkrátka dál nepřipustí. Protože pohár trpělivosti definitivně přetekl. A spojili se v odporu proti oněm hlasatelům na pódiu.
Jsme v podobné situaci. Je jen otázkou času, zda pohár trpělivosti přeteče na podzim, nebo na jaře, nebo za rok... Ale přetéct musí. Těch podobenství je totiž tolik, že jakkoli přívlastky zmanipulované novinové titulky a placené reklamy už to v určitý moment nezachrání. Prohlédneme všichni. Protože nám nic jiného, než držet spolu, nezbude.
Kdysi se záminkou pro znásilňování pravdy, zákonů a reality stal boj o spravedlivý svět pro všechny, což měl být socialismus a ve vyšší formě komunismus. Dnes se záminkou pro totéž stal covid a s ním údajný boj za zdraví nás všech. Zdánlivý soulad s právem se vytvořil prostřednictvím pandemického zákona, který umožňuje formou opatření jednotlivců, tj. bez sněmovny a senátu, tedy bez parlamentu, páchat nejvyšší legislativní zvěrstva (což ostatně vícekrát potvrdil Nejvyšší správní soud). Tedy vůle současných mocných se povýšila nad zákon, a v řadě případů dokonce nad Ústavu. Je nutno uznat, že v tomto byli soudruzi lepší - vedoucí úlohu strany si dali do Ústavy přímo. Ale člověk nikdy neví - třeba se vedoucí úloha ministra zdravotnictví dostane brzy tamtéž.
Novinové titulky jsou téma samo o sobě. "Nárůst počtu případů se ve středu dále zrychloval." V nemocnicích přitom bylo padesát lidí. Už řadu měsíců u nás není situace, kterou by kdy bylo možné prohlásit za epidemii, o pandemii už vůbec nemluvě. Přesto je dál zneužíván pandemický zákon, který pandemickou pohotovost zavedl, a zatím nikoho to nenapadlo zrušit. A to velkoryse přehlížím, že podobnou situaci má právo vyhlásit jen hygiena, což se nikdy (!!!) nestalo. Tuto pravomoc si přisvojili poslanci formou zákona, protože si myslí, že jejich ruka nahoře může všechno. Není to pravda. Podobně jako není pravda, že za vydaná opatření ministr zdravotnictví nedpovídá, protože je politik. Starostové by mohli vyprávět. I na to tedy jednou přijde. Překročení pravomoci úřední osoby a porušování povinnosti při správě cizího majetku budou první v řadě.
Členství v té správné straně bylo kdysi také "dobrovolné". Ale pokud jste co po systému chtěli, zkuste ty průkazky nemít. Ani ty studentské koleje jste nedostali. Jsme tam zas. Jen s tím rozdílem, že tehdy šlo hlavně o kapitulaci názorů a polepování oken, zatímco dnes se po vás chce víc - vpravit si do těla látku, která se prohlašuje za očkování, a která se na lidech tak trochu dost teprve zkouší. Každý, kdo tomu rozumí, vám dnes řekne, že to především není žádné očkování, ale látka na posilování imunity. Kterou skutečně možná někdo potřebuje, ale někomu naopak může vážně uškodit. Tedy její plošná aplikace může být jasným obecným ohrožením. Ale pokud si ji nenecháte píchnout, nedoplatíte se. Říká se studentům, rodinám s dětmi, zkrátka nastoupilo těžké ekonomické vydírání. A opět stres pro všechny. Proč takový tlak? Když čísla ukazují něco jiného? A proč se nebere ohled na přirozenou imunitu každého, ale do těch podivných stánků se ženou všichni? Jaký je skutečný motiv, když to nemůže být naše zdraví? Ostatně podoba testovacích stánků bez tekoucí vody a WC jako dobrý byznys to, o co tu hlavně jde, jen dokresluje.
A jdeme dál... Druhá názorová platforma se tehdy také umlčovala a nepouštěla do televize a do tisku. Zato známá umělecká jména se používala (až zneužívala) pro ty jediné správné názory jako dnes. Stačí se podívat na publikum a podium Anticharty. Jen na to tehdy asi soudruzi nepoužívali reklamní agenturu, jako dnes pro kampaň o jakési tečce, a taky nešlo o honorář. Šlo o to, zda budou moci dělat svou práci. Apropó - uhradit z veřejných peněz desítky milionů za kampaň, ve které se tvrdí lži, protože očkování neznamená žádnou tečku, je taky docela odvaha. Potažmo když je to kampaň ve prospěch hlavně dodavatelů vakcín. Až těm lidem, kteří jí uvěřili, dojde, že byli obelháni, to teprve bude mazec. Ale na druhé straně - kam se hrabe "tečka" na polní nemocnici za skoro sto milionů, v níž nikdy nebyl nikdo hospitalizován, protože se až zpětně zjistilo, že do ní schází personál...
Za totality, při nástupu do zaměstnání, se muselo jít na vstupní zdravotní prohlídku. A hlásilo se vše, včetně toho, že je žena těhotná. Což ji pak, většinou, nepřijali. V demokracii jsme to odbourali - zdraví se stalo soukromou informací, a vůbec - vše osobní začalo být chráněno, někdy až ad absurdum. Dnes se máte svěřovat se svým zdravotním stavem každému vrátnému. Můžete být stokrát zdráv, ale jak nemáte papír, že jste nechal systému vydělat (testy nebo vakcínou), jste považován za nežádoucího. Předpokládá se nemoc, i když to nebezpečí je nula celá nula nic. Už řadu měsíců. Jdete na bazén s potvrzením o očkování, na monitoru naskočí vaše jméno... Anonymita je minulost, GDPR můžeme zrušit.
Téma děti raději vynechám - to, jak se podepisujeme na jejich psychice i zdraví, je zločin. Díky bohu za odvážné dětské lékařky, které říkají, ať veřejně nebo neveřejně - s námi nepočítejte, nebudeme zdraví dětí riskovat experimentální vakcínou, tedy nebudeme očkovat. Doufám, že podobně budou odvážní ředitelé škol, a nebudou akceptovat ona šílená doporučení o separaci dětí a rouškách, která jsou opět na žalobu.
Pak bych snad ještě zmínila onu snahu degradovat oponenty. Článek "Ztroskotanci a samozvanci" vstoupil do dějin, tedy i my, co chceme fakta a přesvědčivé důkazy k tomu, co se tvrdí, máme šanci. Na ten vstup do dějin. O nás se totiž pro změnu říká, že jsme ti hloupější, nevzdělaní, zkrátka blbí (asi proto, že se důsledně ptáme), a jistý profesor s kocourem dokonce předpovídá, že národ bude díky tomu chytřejší, protože ti hloupí bez vakcín umřou. Nu, s ohledem na jeho předpovědi o rakvích v ulicích si myslím, že můžeme být my "bez" v klidu. Taky si myslím, že by za podobné výroky už měli být jejich autoři popohnáni k odpovědnosti. Představuji si pod tím omluvu za podob nou nehoráznost.
Ostatně odbornost současného ministra zdravotnictví, jeho životní zkušenosti, zralost a erudici, i touto kvalitou ministrů doháníme úroveň doby předlistopadové. Stačilo poslouchat, opakovat žádané fráze, a funkce vás neminula. Zda dotyčný něco uměl, nebo ne, bylo úplně jedno. Podstatné bylo, že byl v té správné partě. Nutno dodat, že současný ministr se stal takto poslušným až po "převýchově" mimo funkci. Protože "...a to se vyplatí." Jemu.
Co dodat...
Z toho, co se dělo za zdmi oné cesty k socialismu, byli nakonec v šoku i ti, kdo mu v dobrém uvěřili a byli v první fázi nadšení budovatelé. V šedesátém osmém a v listopadu se proto bez váhání a s úlevou postavili na stranu vzbouřenců proti systému, včetně těch, co se mu podovolili, aby měli klid. Takže i ona doba vzájemného objetí očkovaných a neočkovaných, mezi které se snaží současní mocní vnášet až nenávist, prostě přijde. Očkovaní budou chtít srovnat účty za to, jak se jim lhalo, a nedej bože, aby měli nějaké zdravotní dopady, a neočkovaní jim rádi pomohou, protože budou mít ty šanony - se všemi těmi smlouvami, s pokyny lékařské komory lékařům z jara 2020 a dále, s čísly o všech těch tvrzených počtech nula celá nula něco (které vám hlava nebere), informace o ztracené chřipce, zanedbaných a odkládaných léčbách, o složení oněch vakcín, které vlastně nejsou očkováním, jak ho známe ze svého dětství, ale lékem, který se aktuálně zkoumá, taky o tom, jak se neřešila léčba covidu, jak se potlačovala přirozená imunita odebráním pohybu, kyslíku a vytvářením stresu, jak tu byly zákazy léčby v ambulancích, a jak vakcíny, které měly být spásou všeho, mají po pár měsících účinnost 16%... a už se nenápadně píše v různých materiálech, že nemohou naplnit nic z toho, co se valilo lidem do hlavy v oné slavné tečce. O miliardách, které se u toho vyhodily z okna, o pošlapávání lidských práv a znásilňování zákonů nemluvě.
Nikdo nepopíráme existenci covidu. Nikdo nepopíráme, že vakcíny mohou někomu, po důkladném vyšetření jeho krve, pomoci. Ovšem jako preventivní lék proti těžkému průběhu nemoci, ne jako očkování. Ale to, jak se covidu celosvětově zneužívá, jak se lidem lže, a jak se vakcinací bez patřičných vyšetření riskují jejich životy (včetně životů mladých lidí a dětí), a jak se z veřejných peněz a vlivem autorit (škol, zaměstnavatelů, provozovatelů...) dělá propagace farmaceutickým firmám, to je neobhajitelné civilizované společnosti.
Na konci zkusím parafrázovat dialog z jednoho filmu.
Odborník propagující očkovací vakcíny: "To ale byste měl, se nechat očkovat, chráníte sebe a ostatní lidi!"
Člověk: "Opravdu? Víte to naprosto spolehlivě?"
Odborník: "Jistě!"
Člověk: "Tak, že byste na to vsadil svou kariéru?"
Odborník: "Samozřejmě, je to můj obor."
Člověk: "Tak, že byste na to vsadil svůj život?"
Odborník mírně nejistě: "No...ano... Přece bych vám to jinak neříkal."
Člověk: "Tak, že byste na toto své tvrzení vsadil život svých dětí?"
A rozhostilo se ticho.
Nikdo dnes nevíme na sto procent, jak se věci tam nahoře mají a jaké hry se tam hrají... Co ale víme určitě, je to, že byly stovky otázek bez odpovědí. Na některé z nich začíná postupně přinášet neradostnou odpověď čas, na některé by měly odpovědět ony šanony. A jak lidé aktuálně očkovaní, tak lidé aktuálně neočkovaní, zkrátka všichni, bychom měli chtít vidět, co v nich vlastně je... Nebo co v nich naopak není. Nebojujme proto spolu, ale vedle sebe. Včetně lékařů a dalších odborníků v první linii, kteří také nevěřícně kroutí hlavou. Včetně všech dalších, co se nebojí. Ať se tu pravdu dozvíme. Ale hlavně - nenechme po sobě šlapat, jak po nás šlapali kdysi, a neskákejme jim na tu draze zaplacenou propagandu, jak je něco to jediné správné... A věty "Stejně tě dostanou, a budeš se muset píchnout", jako by na nás pořádali hon, nemají co dělat ve svobodné zemi, kde se tvrdí, že očkování experimentální vakcínou je dobrovolné, a kde se prohlašuje, že jsme právní stát.
Držme proto spolu. A vydupejme si společně postupně pravdu. Protože jde o naše zdraví, a konec konců i o naši lidskou důstojnost. U každého vstupu kamkoli. Bylo by dobré vědět, proč jsme se stali takovým rukojmím, a proč v nás byl budován takový strach a stres. Abychom byli zdravější? Nebo právě naopak?